. směnárna televize na pokoji půjčovna lyží kulečník koupelna na pokoji WC na pokoji posilovna běžky sjezdové lyžování sauna parkoviště restaurace vinárna
rokytnice.com/sdruzeni

O nás

Rokytnice nad Jizerou

je v dnešní době významným sportovním střediskem Krkonoš, ve městě najdete dva lyžařské areály - Studenov s pěti rychlovleky situovaný na hoře Studená 900 m n.m. v Dolní Rokytnici a hlavně středisko Horní Domky na Lysé hoře 1343 m n.m., které svými šesti rychlovleky a čtyřsedačkovou lanovkou Doppelmayer, nejdelší v České republice, uspokojí i ty nejnáročnější. V samotném městě najdete spoustu penzionů, kavárniček, pivnic, také sportovní halu s posilovnou, kuželnu, bowlingové centrum, půjčovny sportovních potřeb, tenisové a volejbalové kurty apod. www.rokytnice.com

Horská chata Světlanka

byla původně v devatenáctém století zemědělská usedlost, začátkem dvacátého století přebudována majitelem Körbrem na ubytovací hostinec. V dnešní podobě jsou to tři budovy o kapacitě 100 lůžek, které prošly v roce 2003 náročnou a nákladnou rekonstrukcí.

Nejstarší „Horská chata Světlanka“, typická horská chata, nabízí turistické vybavení pokojů s tekoucí studenou a teplou vodou, sprchy a WC společně na patrech. V přízemí jsou jídelny a restaurace s barem.

Novější „Horský hotel“ nabízí ve dvou, tří a čtyřlůžkových pokojích standard hotelu s koupelnou se sprchou a WC. V suterénu si můžete zacvičit v posilovně nebo zahrát stolní tenis či kulečník. Samozřejmostí je společná lyžárna, sušárna oblečení, půjčovna lyží, v létě kol a pro svěžest ducha i těla sauna.

Pro svoji polohu přímo ve středu areálu Horní Domky je hojně navštěvována v zimě i létě.

Stravování

plná penze bez nápojů, snídaně jednotná, oběd a večeře - výběr ze čtyř jídel. snídaně 8.00 - 9.00, oběd 11.30 - 13.30, večeře 17.30 - 19.00, nápoje a ostatní dle vlastního výběru v restauraci, jídelny po celý den nekuřácké s vyjímkou večerního posezení. Každý pokoj má ke stravování vyhrazený svůj vlastní stůl po celou dobu rekreace.

V restauraci je rovněž televizor i se satetním příjmem, televizory na pokojích u nás nenajdete, protože jdeme tak trochu jinou cestou. Proto se u nás také nikde nekouří, restauraci a bar nevyjímaje!


Služby

výše zmíněné stravování, restaurace, dětský lyžařský vlek, stolní tenis, kulečník, volejbalové hřiště, sauna, možnost připojení k internetu přes Wifi. Všechny služby jsou v ceně pobytu.

Doprava

- cca 130 km, dvě hodiny jízdy automobilem z Prahy přes Jičín, Jilemnici. Průjezd celou Rokytnicí(cca 4,5km) až na Horní náměstí, tam po 300m odbočka za fotbalovým hřištěm vlevo na parkoviště u hotelu Starý Mlýn.

V letním období je nově možno dojet vozem až ke Světlance bez nutnosti povolení KRNAPu

Výlety a okolí:

Vhodné prostředí k pěším horským túrám i méně náročným turistickým výletům na hřebenech Krkonoš (př. trasou - Dvoračky, Kotelní jámy, Mohyla Hanče a Vrbaty, Zlaté návrší, Labská bouda, Violík, Tvarožník, Vosecká bouda, cestou česko-polského přátelství do Harrachova aj.).
Dále se nabízí výlet do Jilemnice (Krkonošské muzeum a galerie Františka Kavána v zámku a expozice mechanického betléma Jáchyma Metelky, dějiny lyžařství, krytý plavecký bazén aj. Osm kilometrů východním směrem se nachází město a sportovní letovisko Vrchlabí.
Výrazným vrcholem hraničního hřebenu s Polskem je nejvyšší hora Čech (se svými 1602 m) Sněžka. První výstup na vrchol byl v roce 1456 a dnešní pojmenování Snežka je užíváno od roku 1823. Je to strmý skalnatý masív, jehož jižní suťová pole příkře spadají do Obřího dolu. Západní hřbet klesá do Úpské rašeliny. Jihovýchodním směrem vybíhá členitá Růžová hora. Z Pece pod Sněžkou můžete vyjet přes Růžovou horu na Sněžku, odkud se naskýtá krásný výhled do celého okolí.

Partneři:

Našim hlavním partnerem je OS KOVO ŠKODA AUTO a.s.OS KOVO ŠKODA AUTO a.s.